East End nasiona czarnej gorczycy 100g

Brand: East End
Shipping time 2 dni
1.68

Gorczyca czarna (Brassica nigra) to okrągłe twarde nasiona, w kolorze od ciemnego brązu do czerni. Są mniejsze, a w porównaniu z gorczycą białą, ich smak jest bardziej ostry.


Zastosowanie kulinarne gorczycy

Białą gorczycę stosuje się do peklowania przypraw i mieszanek przyprawowych wykorzystywanych do gotowania mięsa i owoców morza. Nadaje pikantny smak kapuście i jest stosowana jako dodatek do marynat. W Indiach, całe nasiona są smażone w ghee, aż do momentu, gdy ziarno pęknie, a  jego smak staje się łagodniejszy, z lekką nutą orzechową. Taka postać jest użyteczna jako ozdoba lub przyprawa do innych indyjskich potraw.

Nasiona gorczycy brązowej wchodzą w skład innych przypraw i mieszanek curry, a także past.

Olej wytwarzany z gorczycy brązowej, wykorzystywany jest jako pikantna przyprawa powszechnie używana w Indiach. Sproszkowana gorczyca dodawana jest do majonezu i do sosów.

Musztarda w proszku nadaje smak sosom barbecue, fasolce, oraz daniom mięsnym, potrawom z jajek i buraków. Istnieje wiele gotowych musztard o szerokim wachlarzu smaków -  łagodne i słodkie, ostre i pikantne. Mogą być gładkie lub ziarniste, doprawione różnymi ziołami i przyprawami.
źródło:http.www.przyprawowy.pl

Share

Our new collection

No products

Cart

Your shopping cart is empty

Buy your first product